Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz to więcej dam, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Brak czucia w kroczu po porodzie

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym lepiej, bowiem ćwiczenia dają wtedy poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj ważną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, które należy później jak na ogół powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy i czuć się prawidłowo. Wiele pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *